Details

  • Last Online: 6 hours ago
  • Gender: Female
  • Location:
  • Contribution Points: 0 LV0
  • Roles:
  • Join Date: July 30, 2023

Friends

Completed
Little Women
0 people found this review helpful
Sep 17, 2023
12 of 12 episodes seen
Completed 0
Overall 7.5
Story 7.5
Acting/Cast 8.0
Music 7.5
Rewatch Value 7.0
This review may contain spoilers

olay etrafında dönüp duran karakterler?

Ara verdiğim için izleyemediğim bir diziydi, bende yazın son günlerinde bu diziye başladım. Bu dizi aynı zamanda hem büyüleyici hem de kafa karıştırıcıydı. Gizem atmosferi her bölümde kendini hissettiriyor, ama karışık olay örgüleri ve mantıksız karakterlerle birazcıkk kötü bir durumda.

Benim için bazı olumlu şeylerle başlayalım:
İlk olarak kadro çok güzeldi sevdiğim oyuncuları toplanmış bir şekilde görmek beni mutlu etti. Bu seriden keyif aldığım şeyler, iyi kurulmuş bir ruh hali, harika aksesuarlar (o orkide çiçeği çok gerçekçi görünüyor) ve ayrıntılı sanat eserleriydi. Bir olay örgüsü olarak bu çiçek büyüleyici bir şekilde gerçekçi (tabii ki asla solamayacağına dair inançsızlığı bir kenarıya bırakalım).

Yukarıdaki unsurlara rağmen, bu seri çok düzgün olamıyor.

Tüm karakterler mantıksız olay örgüsünün etrafından geçiyor gibi görünüyor ve karakterler arasında sıfır gelişme var. (yani neden In-hye ve Hyo-rin bu kadar iyi arkadaşlar? neden Do-il In-Ju'yu korumak istiyor?) Bazı karakterler, sadece çalışma süresini doldurmak için önceki bölümlerden çok farklı davranma eğilimindeler. Ana karakterimize neden önemli olduğu konusunda pek bir açıklama yapılmadı, sorulduğunda herkes bu soru etrafında dans ediyor gibiydi. Karakterler arasında etkileşim olsaydı bu seri kesinlikle daha çabuk biterdi.

Olay örgüsü, birçok unsurun aynı anda gerçekleşmesi nedeniyle karmaşıktı, olayları düzgün bir şekilde birbirine bağlamadı. Hikayeyi devam ettirmek için karakterlerin uzun açıklamalarının ardından bize birçok güzel görüntü gösteriliyor. Bana bu seriden ne hatırlıyorsun deselerdi eminim sadece mavi orkide derdim.

Tarihsel olayların sadece olay örgüsü için kötü kullanımından bahsetmiyorum bile. Bunun için zaten eleştiri almış bir seri.

Genel olarak bu dizi, birçok insanın bir hikaye üzerinde işbirliği yapmak için bir araya geldiğini ve hikayenin tam olarak nereye gitmesini istediklerin karar veremedikleri hissi veriyor. Çoğu kişi için etkili bir dizi olsada mantıksal açıdan eksiği olan bir diziydi.

Sanat, sahne ve dekor açısından gayet güzel.
Ne kadar karmaşık şeyler olsada izlerken keyif aldığımı söylemeden edemem. Finale az kalmışken hızlandığı için çok heyecanla izledim son bölümleri. Kısaca konuyu başta uzatıp sonda patlatıyorlar. Güzeldi güzel

Read More

Was this review helpful to you?